O víkendu 18. a 19. 5. se naši elévové zučastnili kvalitního turnaje O pohár Starosty Sokola Brno I.

V sestavě:

Jan Janáč, Richard Konečný, Adam Zlatník, Lucie Zelinková, Viktor Lipka, David Říha, Dominik Zloch, Vojtěch Ott, Jaroslav Prchal, Martin Tetůr, Petr Studený a nedělní posila Petr Květoň

Již tradiční turnaj se konal v prostorách brněnského Sokola I. Celého turnaje se zúčastnilo 22 týmů. 

První zápas FATR vs SK Jemobu

V tomto zápase  byla z naší strany znát nervozita a přílišný respekt ze soupeře. Po pár minutách jsme prohrávali již o 4 branky. Po povzbuzení a trochu oťukání se, jsme celý zápas otočili a rázem jsme vedli 9:6. Nicméně soupeř se nevzdal a tento vyrovnaný zápas v posledních sekundách pěknou střelou od poloviny otočil ve svůj prospěch. Prohra 11:12.

Další zápas FATR vs Troopers Moravany

Po prvním neúspěšném utkání jsme se snažili namotivovat hráče k lepším výkonům. Od začátku utkání jsme byli lepším týmem, kdy byla vidět zejména chuť našich hráčů zvítězit a předvést co nejlepší výkon. Nahrávky a střely z první, včasné přistupování k soupeřům a bojovnost nám zaručila nakonec ještě dramatickou výhru 11:9.

Třetí zápas dne FATR vs Sokol Gullivers Brno I B

Natěšení na další zápas nás čekal dobře technicky vybavený soupeř, který nám hrozil z nebezpečných protiútoků. Nicméně naši borci pŕedvedli opět bojovný a florbalově skvělý výkon, kdy ukázali svým rodičum a všem divákum, že umí hrát parádní florbal. Zasloužené, ale moc těžké vítězství nad dobrým soupeřem 10:7.

Poslední zápas úvodního dne nás čekal Sokol Brno Řečkovice.

Tento zápas byl pro nás rozhodující zakončení prvního dne na turnaji, kde jsme hráli oba týmy o první místo ve skupině a následný “lehčí“ los v PLAY-OFF. Bojovné výkony na obou stranách bohužel našim borcům nevyšli podle představ a smolně jsme prohráli 7:6. To nám zaručilo až 3.místo v naší skupině a tím pádem silného soupeře z Přerova.

FATR vs FBC Přerov

Následující den jsme hned po ránu v osmifinále dostali lekci z produktivity a herní vyspělosti. Naši hráči zřejmě uspokojeni výsledky z předchozího dne nestačili na výborně hrající Přerov a dostali výprask 20:6. Inu, v tomto zápase jsme mohli vidět soupeřovu hru, kde hráči o sobě věděli, dávali přesné přihrávky, střely z první. Zaskočeni zřejmě kvalitou soupeře nám “ujel“ zápas hned v začátku a i když jsme bojovali až do konce, nedokázali jsme s pruběhem zápasu nic udělat.

Poslední zápas o umístění s naším známým soupeřem SK Jemobu probíhal v bojovném stylu, kdy každý z týmů chtěl urvat vítězství na svou stranu. Z florbalek našich hráču se postupně vytratila lehkost a nastoupila křeč a psychická nepohoda z toho, že jsme chtěli moc vyhrát. Opět vyrovnaný zápas, kde jsme bohužel po druhé prohráli 12:10.

Celkové hodnocení turnaje z pohledu předvedené hry je pozitivní. Zanechali jsme dobrý dojem. Naší největší zbraní byla skvělá produktivita. Hráli jsme zápasy s tím, že chceme útočit a dávat goly, bohužel se to projevilo s těžkými soupeři i na spoustě obdržených branek. Předvedli jsme, že dokážeme hrát parádní zápasy, když jsme psychicky nahoře. Měli jsme krásné florbalové momenty a věřím, že diváci si naše zápasy řádně užili. Stejně jako v životě občas vyhraješ nebo prohraješ. Je stejně nutné se naučit vyhrávat i prohrávat. Všichni naši hráči zaslouží velkou pochvalu za reprezentativní vystoupení na turnaji! Děkujeme soupeřům za zápasy a rodičům za podporu při turnaji.

 

Trenéři Roman a Zbyněk

Děkujeme za návštěvu!