FATR Dubňany navštívil tento rok v kategorii mladších žáku OSTRAVA CUP.

 

Pro většinu hráčô to byl první "velký" turnaj a tak jsme jeli spíše sbírat další zkušenosti s ohledem i na mladý věk našich hráčô, kde jsme měli jen 5 z ročníku 2006.

V pátek ráno jsme se sešli na hlavním nádraží v Hodoníně a vyrazili vlakem do Ostravy. Hráči natěšení a povzbuzení tím, že nemuseli výjimečně jít do školy :),

Sestava:

Jonáš Hřiba (G), Petr Květoň (G),  Adam Kordula, Jakub Kutálek, Vilém Rybníkář, Michael Labuda, Jakub Výlet, Michal Váňa, Adam Tomeček, Pavel Paulmichl, Richard Konečný, Adam Zlatník, Jan Janáč, Vojtěch Čejka (Očov Hodonín), Vojtěch Škrobák (Očov Hodonín),  David Fučík (Očov Hodonín), Martin Beneš (Očov Hodonín)

FATR vs Fbc Uničov

V prvním zápase jsme narazili na dobře technicky vybavený Uničov, kde zejména jeho někteří jedinci byli technicky uplně někde jinde a dokázali své spoluhráče posunout na jinou úroveň. Naši hráči to ale nezabalili a bojovali až do konce, bohužel naprosto zasloužená prohra 0:15.

FATR vs 2.Fbc Karviná 

Nejvyrovnanější zápas Ostravského turnaje, kde jsme dlouhou dobu byli ve vedení a snažili se zápas dotáhnout do vítězného konce. Hráči na hřišti nechali vše ale bohužel nás dohnalo neproměňování vyložených šancí, které by nám dodali klid v pozdější fázi zápasu. Nakonec soupeř v poslední minutách zápasu otočil ze stavu 2:1 na 3:2. Velice těžký zápas po psychické stránce a následné rozložení týmu po ztraceném zápase. Nedá se nic dělat.

FATR vs Vikings Kopřivnice

Los nám druhý herní den přidělil v ranních hodinách tým z Kopřivnice. Výsledek tomu neodpovídá, ale tento vyrovnaný zápas jsme si prohráli víceméně sami. Po první polovině zápasu byl stav na ukazateli 0:0, leč po druhé polovině svitil stav 0:8.

FATR vs TROOPERS Moravany

Zápas v play-off, který nám přidělil první tým z jiné skupiny. Šli jsme do zápasu s tím, že nemáme co ztratit a pokusíme se soupeře potrápit a vybojovat postup. Bohužel se nám to nepodařilo a skončili jsme v prvním kole. Prohra 9:0.

 

Shrnutí trenéru:

Vzhledem k tomu, že to byl náš první větší turnaj, tak jsme získali alespoň představu, jak to na takových turnajích chodí. Srovnání s nejlepšími týmy nám ukázalo na čem máme nejvíce pracovat a jakých chyb se vyvarovat. Dle výsledku nás nejvíce trápila produktivita a "dostávání" se do šancí. V neposlední řadě to byl skvělý teambuilding a jsme velmi rádi, že jsme tento turnaj mohli, i přes nepříznivé výsledky, odehrát. Všichni hráči zaslouží pochvalu za odvedený a z jejich strany odmakaný turnaj, až na výjimky, se všichni chovali dle pravidel slušného chování a vzorně reprezentovali náš klub. :)

Dále bych chtěl osobně upozornit na odlišný "metr" rozhodčích u nás na Jižní Moravě a např. na tomto turnaji v Moravskoslezském kraji. Bohužel páni rozhodčí na turnaji pískali opravdové florbalové pravidla a naši hráči mnohdy zvyklý na jiné posouzení zákroku velmi často nechápali co se píská. Nicméně je to taková vsuvka k zamyšlení, za kterou bychom chtěli pořadatele turnaje pochválit. Dle nás by se děti měli učit již přesné pravidla od mládežnického věku. Samozřejmě čest, Všem výjimkám.

Zbyněk Kordula

Děkujeme za návštěvu!